sobota, 23 / styczeń / 2021r.
               
HOME
O NAS...
WARUNKI
PORADY
LINKI
KALENDARIUM
GALERIA
MAPA
KONTAKT
 | 
Oczarjk na Facebooku


Menu

Szukaj

naz polska data
naz łacińska cena

REKLAMA
reklama


NASIONA CIEKAWYCH ROŚLIN -> Nasiona krzewów ozdobnych -> Nasiona. Pigwowiec japoński z Polski wspaniały do ogrodów przydomowych F55 « wstecz


Cena: 6.90 zł/szt  

Nasiona. Pigwowiec japoński z Polski wspaniały do ogrodów przydomowych F55  -  Chaenomeles japonica


Pigwowiec japoński z Polski wspaniały do ogrodów przydomowych - Chaenomeles japonica

Pigwowiec japoński z Polski wspaniały do ogrodów przydomowych
Chaenomeles japonica

 Pigwowiec japońsk to gatunek rośliny wieloletniej z rodziny różowatych. Nieprawidłowo bywa czasami nazywany pigwą japońską. Pochodzi z Japonii. Nazwa rodzajowa Chaenomeles związana jest z anatomią owocu. Pochodzi od gr. chainein i gr. mèlon. W Polsce jest uprawiany. Pigwowiec posiada właściwości antywirusowe, ponieważ wzmaga produkcję interferonu. Stwierdzono działanie przeciwmiażdżycowe ( obniża poziom złego cholesterolu we krwi ) i antynowotworowe ( niszczy wolne rodniki - wysoka zawartość witaminy C oraz fenoli ). Poza tym ma właściwości regenerujące wątrobę, a dzięki zawartości potasu reguluje ciśnienie krwi. Syrop i inne przetwory z owoców pigwowca przeciwdziałają cukrzycy, gdyż stwierdzono działanie hipoglikemiczne oraz wpływ na metabolizm tłuszczów i zdolność do wymiatania wolnych rodników. A przy tym wszystkie przetwory z owoców pigwowca są nieziemsko aromatyczne i smaczne.
  
Owoce pigwowca wykorzystuje się w medycynie chińskiej od tysięcy lat. Zawierają witaminy B1, B2, PP, prowitaminę A oraz kilka razy więcej witaminy C od importowanej nie wiadomo skąd i nie wiadomo jakimi chemicznymi preparatami traktowanej cytryny. Krzewy pigwowca to wspaniałe ozdoby ogrodów przydomowych, kwitną pięknie i bardzo obficie wczesną wiosną. Natomiast owoce to absolutnie niedoceniane, niesamowicie aromatyczne, wyjątkowo zdrowe dary natury.

 Opakowanie zawiera 10 sztuk nasion.

DODATKOWE WIADOMOŚCI

  • Z drobno pokrajanych owoców można sporządzić bardzo aromatyczny kwaskowaty syrop leczniczy (surowe owoce zasypuje się cukrem) - syrop dodawany do herbaty nadaje jej niepowtarzalnego cytrynkowego świeżego orzeźwiającego smaku.
  • Owoce pigwowca są kuliste, przypominające małe jabłuszka, najpierw zielone, podczas dojrzewania wybarwiają się na żółto. Odmiany charakteryzują się brakiem kolców na pędach oraz większymi i wyrównanymi owocami.
  • Są też doskonałe jako dodatek do herbaty. Taka nasza polska cytryna.

 

NA FOTOGRAFII

Pigwowiec japoński z Polski wspaniały do ogrodów przydomowych
Chaenomeles japonica

DLACZEGO WARTO KUPIĆ U NASNAS

  • Jesteśmy w czołówce wśród internetowych sprzedawców produktów dla domu i ogrodu.
  • Posiadamy wieloletnie doświadczenie w branży ogrodniczej. Cieszymy się zaufaniem naszych klientów dzięki rzetelności świadczonych usług i naszemu profesjonalizmowi.
  • Produkty, które Państwu proponujemy cechują się wysoką jakością, korzystamy z usług tylko sprawdzonych producentów.
  • Zawsze służymy pomocą, doradzamy oraz zapewniamy miłą i fachową obsługę.




Kalendarz ogrodniczy na rok 2017



« wstecz   

REKLAMA
reklama google

POLECAMY!