sobota, 23 / styczeń / 2021r.
               
HOME
O NAS...
WARUNKI
PORADY
LINKI
KALENDARIUM
GALERIA
MAPA
KONTAKT
 | 
Oczarjk na Facebooku


Menu

Szukaj

naz polska data
naz łacińska cena

REKLAMA
reklama


NASIONA CIEKAWYCH ROŚLIN -> Nasiona krzewów ozdobnych -> Nasiona. Irga błyszcząca z USA to niezwykle atrakcyjny krzew do ogrodu F75 « wstecz


Cena: 6.90 zł/szt  

Nasiona. Irga błyszcząca z USA to niezwykle atrakcyjny krzew do ogrodu F75  -  Cotoneaster lucidus


Irga błyszcząca z USA to niezwykle atrakcyjny krzew do ogrodu - Cotoneaster lucidus

Irga błyszcząca z USA to niezwykle atrakcyjny krzew do ogrodu
Cotoneaster lucidus

   

Irga błyszcząca (Cotoneaster lucidus) należy do rodziny różowatych (Rosaceae). Pochodzi z Azji, w środowisku naturalnym w Polsce można spotkać jedynie formy zdziczałe. Krzew dorasta do 2 m wysokości i około 1,5 m szerokości. Ma zwarty pokrój. Pędy są cienkie, wyprostowane. Jajowate liście są błyszczące i mają żywozieloną barwę. Jesienią przebarwiają się na czerwonobrunatno. Drobne, białoróżowe kwiaty są zebrane po 3-5 w pęczki. Pojawiają się w maju i czerwcu. Owocem jest kulista, czarna jagoda. To gatunek miododajny. Irga błyszcząca to krzew łatwy w uprawie i poleca się go nawet początkującym właścicielom ogrodów. Preferuje słoneczne stanowiska, ale może rosnąć także w półcieniu. Znosi różne typy gleb. Optymalne są podłoża przepuszczalne, próchniczne, umiarkowanie suche. To gatunek mrozoodporny, nie wymagający okrycia.
  Irgę można sadzić zarówno jesienią jak i wiosną. Nie wymaga wielu zabiegów pielęgnacyjnych. Młode okazy warto podlewać, starsze wytrzymuję nawet dłuższe okresy bezdeszczowe. Jest mało podatna na szkodniki (poza mszycami). Znosi zanieczyszczenia powietrza.

      Opakowanie zawiera 10 sztuk nasion.

DODATKOWE WIADOMOŚCI

  • Irgę błyszczącą można wykorzystać do formowania niezbyt wysokich żywopłotów i szpalerów. Sadzona w gęstym rzędzie stworzy ciężką do przebrnięcia, zieloną ścianę. W naturalnej formie dobrze prezentuje się w krzewiastych zestawieniach kolorystycznych. Nadaje się do dekoracji parków i zieleni miejskiej.
  • W sierpniu pojawiają się czarne kuliste owoce, niezbyt długo utrzymujące się na krzewach.
  • Samodzielne rozmnażanie krzewów irgi błyszczącej możliwe jest przez sadzonki zdrewniałe. Jest to prosta metoda ukorzeniania roślin. Sadzonki pobieramy późną jesienią, po zrzuceniu przez irgę liści – do wczesnej wiosny. Zabieg przeprowadzamy przy użyciu ostrego noża i tniemy tegoroczne pędy, gęsto pokryte paczkami

 

NA FOTOGRAFII

Irga błyszcząca z USA to niezwykle atrakcyjny krzew do ogrodu
Cotoneaster lucidus

DLACZEGO WARTO KUPIĆ U NASNAS

  • Jesteśmy w czołówce wśród internetowych sprzedawców produktów dla domu i ogrodu.
  • Posiadamy wieloletnie doświadczenie w branży ogrodniczej. Cieszymy się zaufaniem naszych klientów dzięki rzetelności świadczonych usług i naszemu profesjonalizmowi.
  • Produkty, które Państwu proponujemy cechują się wysoką jakością, korzystamy z usług tylko sprawdzonych producentów.
  • Zawsze służymy pomocą, doradzamy oraz zapewniamy miłą i fachową obsługę.
Kalendarz ogrodniczy na rok 2017« wstecz   

REKLAMA
reklama google

POLECAMY!