sobota, 23 / styczeń / 2021r.
               
HOME
O NAS...
WARUNKI
PORADY
LINKI
KALENDARIUM
GALERIA
MAPA
KONTAKT
 | 
Oczarjk na Facebooku


Menu

Szukaj

naz polska data
naz łacińska cena

REKLAMA
reklama


NASIONA CIEKAWYCH ROŚLIN -> Nasiona krzewów ozdobnych -> Nasiona. Glediczia trójcierniowa z Węgier to szybko rosnące, cierniste drzewo z rodziny bobowatych F76 « wstecz


Cena: 6.90 zł/szt  

Nasiona. Glediczia trójcierniowa z Węgier to szybko rosnące, cierniste drzewo z rodziny bobowatych F76  -  Gleditsia triacanthos


Glediczia trójcierniowa z Węgier to szybko rosnące, cierniste drzewo z rodziny bobowatych - Gleditsia triacanthos

Glediczia trójcierniowa z Węgier to szybko rosnące, cierniste drzewo z rodziny bobowatych
Gleditsia triacanthos

   

Glediczia trójcierniowa (Gleditsia triacanthos) inaczej iglicznia trójcierniowa, iglicznica pospolita, trójiglicznia - to szybko rosnące, cierniste drzewo z rodziny bobowatych (Fabaceae), które pochodzi z Ameryki Północnej. Obecnie jest uprawiane w wielu miejscach świata, w tym także w Polsce. Glediczja trójcierniowa kwitnie w czerwcu. Wiosną i latem jej pierzastozłożone liście są żółtozielone, natomiast jesienią przebarwiają się na żółto. Z kolei owoce glediczji mają postać spłaszczonych, spiralnych strąków w kolorze czerwonobrązowym, pozostają na drzewie do wiosny. Natomiast korona drzewa jest luźna i nieregularna, wyniosła, do 15 m szerokości. Drzewo dorasta do około 30 m wysokości. Jej znakiem rozpoznawczym są charakterystyczne ciernie wyrastające z pnia.
  Glediczja trójcierniowa najlepiej rośnie na glebach zasadowych, lekko wilgotnych (dobrze toleruje suszę). Stanowisko dla glediczji powinno być słoneczne. Jest roślina miododajną. Dobrze znosi cięcie i dlatego nadaje się na żywopłoty. Glediczja trójcierniowa jest polecana do zieleni miejskiej, najczęściej jest sadzona wzdłuż ulic, w parkach i na osiedlach. Dobrze wygląda także w przydomowych ogrodach.

      Opakowanie zawiera 10 sztuk nasion.

DODATKOWE WIADOMOŚCI

  • W Stanach Zjednoczonych iglicznie to jedne z ważniejszych miododajnych drzew. Wiosną obsypują się długimi gronami intensywnie pachnących kwiatów. Właśnie te drobne, kremowożółte kwiatostany przywabiają całe roje pszczół.
  • W pełni dojrzałe, wysuszone strąki, zwane niekiedy Soap Pods (Mydlane Strąki) dzięki zawartości saponin, są gotowane a otrzymany płyn używany jest jako detergent w wielu odrębnych kulturach.
  • Strąki te są również głównym składnikiem w niektórych komercyjnie produkowanych szamponach, wyraźnie przeznaczonych do czarnych włosów.

 

NA FOTOGRAFII

Glediczia trójcierniowa z Węgier to szybko rosnące, cierniste drzewo z rodziny bobowatych
Gleditsia triacanthos

DLACZEGO WARTO KUPIĆ U NASNAS

  • Jesteśmy w czołówce wśród internetowych sprzedawców produktów dla domu i ogrodu.
  • Posiadamy wieloletnie doświadczenie w branży ogrodniczej. Cieszymy się zaufaniem naszych klientów dzięki rzetelności świadczonych usług i naszemu profesjonalizmowi.
  • Produkty, które Państwu proponujemy cechują się wysoką jakością, korzystamy z usług tylko sprawdzonych producentów.
  • Zawsze służymy pomocą, doradzamy oraz zapewniamy miłą i fachową obsługę.
Kalendarz ogrodniczy na rok 2017« wstecz   

REKLAMA
reklama google

POLECAMY!