sobota, 23 / styczeń / 2021r.
               
HOME
O NAS...
WARUNKI
PORADY
LINKI
KALENDARIUM
GALERIA
MAPA
KONTAKT
 | 
Oczarjk na Facebooku


Menu

Szukaj

naz polska data
naz łacińska cena

REKLAMA
reklama


NASIONA CIEKAWYCH ROŚLIN -> Nasiona krzewów ozdobnych -> Nasiona. Mydleniec wiechowat z Węgier dekoracyjne małe drzewo F78 « wstecz


Cena: 6.90 zł/szt  

Nasiona. Mydleniec wiechowat z Węgier dekoracyjne małe drzewo F78  -  Koelreuteria paniculata


Mydleniec wiechowat z Węgier dekoracyjne małe drzewo - Koelreuteria paniculata

Mydleniec wiechowat z Węgier dekoracyjne małe drzewo
Koelreuteria paniculata

   

   Mydleniec wiechowaty (Koelreuteria paniculata)  to drzewo zrzucające liście na zimę, o rozłożystej koronie. Liście duże (osiągają 45 cm) i pierzaste, wiosną czerwone, latem zielone, a jesienią stają się żółto-czerwone. Kwiaty drobne, złotożółte w luźnych, wzniesionych wiechach do 30 cm długości. Owoc - zielona torebka z czerwonym nalotem. Mydleńcowi sprzyja żyzna, przepuszczalna gleba, umiarkowanie wilgotna lub wilgotna, chociaż susza tej roślinie nie przeszkadza. Preferuje stanowiska słoneczne oraz osłonięte od wiatru. Im więcej słońca dostanie mydleniec, tym głębsze, bardziej soczyste będą kolory jego liści. Drzewo kwitnie na przełomie lipca i sierpnia. Bywa, że nawet we wrześniu ma kwiaty.
  Mydleniec ma drobne, zebrane w wiechy (stąd jego przydomek) kwiaty koloru złotożółtego. Nie bez powodu mydleniec zyskał nazwę drzewa złotego deszczu. Owocem mydleńca jest torebka, która – gdy dojrzeje – pęka. Wtedy ukazują się czarne, błyszczące nasiona. Drzewo owocuje we wrześniu i październiku. Torebka najpierw jest zielona, a potem przebarwia się na pomarańczowy i czerwony. Ze względu na dekoracyjny wygląd mydleńca, warto zasadzić go w przydomowym ogrodzie.

      Opakowanie zawiera 10 sztuk nasion.

DODATKOWE WIADOMOŚCI

  • Mydleniec pochodzi z Azji. Starożytni Chińczycy wierzyli, że to drzewo mędrców. Wkładali gałązki mydleńca do grobów mędrców, ufając, że na tamtym świecie zmarli będą posiadali taką samą wiedzę i inteligencję, jaką wykazywali na tym świecie. Z kwiatów mydleńca produkowano wieki temu czarny barwnik. Z jego nasion natomiast robiono w Japonii paciorki różańca. Mydleniec był stosowany jako roślina lecznicza, m.in. na zapalenie spojówek.
  • Mydleniec, nie dość, że jest łatwy w uprawie (nawet  nie wymaga cięcia, oprócz usunięcia starych, połamanych gałęzi pod koniec zimy), jest w zasadzie odporny na szkodniki.
  • Młode drzewka warto okryć na zimę np. słomą lub agrowłókniną, ale starsze egzemplarze powinny poradzić sobie z ujemnymi temperaturami, bo są mrozoodporne. Można rozpoznać, czy drzewko jest młode, czy starsze. Pędy u młodego są pokryte delikatnym mchem. U starszych powierzchnia pędów jest gładka.

 

NA FOTOGRAFII

Mydleniec wiechowat z Węgier dekoracyjne małe drzewo
Koelreuteria paniculata

DLACZEGO WARTO KUPIĆ U NASNAS

  • Jesteśmy w czołówce wśród internetowych sprzedawców produktów dla domu i ogrodu.
  • Posiadamy wieloletnie doświadczenie w branży ogrodniczej. Cieszymy się zaufaniem naszych klientów dzięki rzetelności świadczonych usług i naszemu profesjonalizmowi.
  • Produkty, które Państwu proponujemy cechują się wysoką jakością, korzystamy z usług tylko sprawdzonych producentów.
  • Zawsze służymy pomocą, doradzamy oraz zapewniamy miłą i fachową obsługę.
Kalendarz ogrodniczy na rok 2017« wstecz   

REKLAMA
reklama google

POLECAMY!