Pomidor gruntowy Koralik
Solanum
Pomidor koktajlowy Koralik to odmiana średnio wczesna. Owoce średnicy 1,5-2 cm, osadzone bardzo licznie na rozgałęzionych gronach, czerwone, kuliste. Wyróżnia się wysoką zawartością witaminy C oraz odpornością na zarazę ziemniaka. Preferuje stanowiska ciepłe, nasłonecznione. Posiada niskie wymagania co do gleby. Odmiana bardzo łatwa w uprawie. Bardzo dekoracyjna w uprawie balkonowej. Ilość dni od posadzenia do zbioru: 71-80.
Opakowanie 1g
Liczba nasion: 250-270 szt. w gramie
Norma wysiewu: 0,2-0,3 kg/ha (z rozsady)
Norma wysiewu: 1,5-2 kg/ha (do gruntu)
Termin wysiewu: 2 dekada III-1 dekada IV (rozsada)
Termin wysiewu: poł. V (do gruntu)
Termin sadzenia rozsady: poł. V-poł. IV
Rozstawa: 70-80x40-60 cm
Termin zbioru: VII-IX
DODATKOWE WIADOMOŚCI
- Pomidory to warzywa pochodzące z cieplejszej niż nasza strefy klimatycznej i w Polsce wysiane wiosną do gruntu nie zdążyłyby w odpowiedniej porze wydać owoców. Żeby przyspieszyć cykl wegetacyjny, pomidory (rozsadę) sadzi się, którą należy przygotowywać od lutego w ciepłym inspekcie, szklarni lub w domu na parapecie..
- Pomidory lubią stanowisko dobrze nasłonecznione, osłonięte od wiatru, np. pod żywopłotem, obok wysokiej fasoli czy kukurydzy, przy murze. Jak sadzić pomidory w ogrodzie? Pomidory dobrze rosną na glebie o średniej zawartości próchnicy, o odczynie obojętnym do lekko kwaśnego. Przed sadzeniem pomidorów można ją wymieszać z kompostem (4-5 kg/m2).
- Wysiew pomidorów prowadzi się wyłącznie w ciepłym pomieszczeniu, ponieważ nasiona do kiełkowania potrzebują minimum 14–16°C (optymalnie 25°C). Przed siewem przygotowujemy stanowisko i wypełniamy pojemniki odkażonym podłożem (mieszanka ziemi kompostowej, torfu i kompostu korowego). Zaprawione nasiona wysiewamy od końca marca do początku kwietnia w zależności od terminu sadzenia rozsady i planowanego zbioru, w ilości 3 g na skrzynkę, po dwa nasionka do 1 komory wielodoniczki lub po 3–4 nasiona do doniczki. Podłoże delikatnie ugniatamy i podlewamy umiarkowanie wodą – nadmiar powoduje gnicie nasion lub stwarza ryzyko porażenia przez choroby grzybowe. Pojemniki można przykryć szklaną płytką lub folią perforowaną, które po wschodach roślin zdejmujemy. Po skiełkowaniu pozostawia się silniejszą roślinę, słabszą usuwa. Jeśli chcemy uprawiać pomidory w tunelu foliowym, możemy materiał siewny wysiewać na przełomie marca i kwietnia bezpośrednio do gruntu w rzędy w rozstawie 10 x 3 cm, na głębokości 1–1,5 cm. W parowanym uprzednio podłożu siew można przeprowadzić dopiero po 3 tygodniach od dezynfekcji. Aby obsadzić jeden hektar pola, należy wysiać ok. 200–300 g nasion.
- Jeśli chcemy uprawiać pomidory na balkonie, rozsadę produkujemy w mieszkaniu. Nasiona wysiewamy od końca lutego do maja do multiplatów wypełnionych ziemią uniwersalną. Pojemnik ustawiamy blisko okna i pamiętajmy, aby co jakiś czas go obracać, by siewki nie pochylały się w stronę słońca. Uprawa w szklarni może być prowadzona nawet przez cały rok, w zależności od możliwości grzewczych pomieszczenia. Pomidor wymaga dużej ilości światła, przy wczesnym wysiewie (styczeń – luty) siewki należy więc doświetlać. W szklarniach nieogrzewanych siew prowadzi się na przełomie kwietnia i maja. W temperaturze 20–25°C nasiona kiełkują już po 3–6 dniach. Bardzo ważne podczas kiełkowania, poza odpowiednim poziomem ciepła, jest również utrzymanie odpowiedniej wilgotności podłoża. Nasiona możemy codziennie podlewać rozpylaną wodą lub podlewamy je w momencie, kiedy zauważymy, że powierzchnia gleby zaczyna wysychać. Po wschodach nawodnienie prowadzimy tak, aby nie zmoczyć siewek.
DLACZEGO WARTO KUPIĆ U NAS
- Jesteśmy w czołówce wśród internetowych sprzedawców produktów dla domu i ogrodu.
- Posiadamy wieloletnie doświadczenie w branży ogrodniczej. Cieszymy się zaufaniem naszych klientów dzięki rzetelności świadczonych usług i naszemu profesjonalizmowi.
- Produkty, które Państwu proponujemy cechują się wysoką jakością, korzystamy z usług tylko sprawdzonych producentów.
- Zawsze służymy pomocą, doradzamy oraz zapewniamy miłą i fachową obsługę.
|